Strona Główna>>>

 

Jubileusz XX - lecia istnienia Klubu Sportowego "Astra" w Leśniowicach

 

 

     

     

     

     

     


W dniu 7 sierpnia 2011 r. na stadionie sportowym w Leśniowicach odbyły się uroczystości z okazji Jubileuszu XX-lecia istnienia Klubu Sportowego „Astra” w Leśniowicach.

W obchodach wzięli udział zaproszeni goście tj.: Pan Zbigniew Bartnik Wiceprezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej w Lublinie, Pan Henryk Gołębiowski Sekretarz Powiatu, Pan Robert Gromysz Prezes Budowlanego Klubu Sportowego w Lublinie, Pan Stanisław Drogomirecki Przewodniczący Rady Gminy Leśniowice, Pan Bogdan Tymochowicz oraz Pan Andrzej Pieńkowski z Chełmskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Chełmie, Prezesi Klubów Klasy A, zawodnicy, trenerzy, działacze i członkowie Klubu, a także licznie przybyli mieszkańcy gminy i kibice „Astry”.

            Uroczystości rozpoczęły się występem Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Leśniowic, po którym głos zabrał Pan Wiesław Radzięciak Prezes Klubu Sportowego „Astra” w Leśniowicach. W swoim wystąpieniu przedstawił w skrócie historię a także dokonał podsumowania minionych 20 lat działalności Klubu.

            Następnie głos zabrał Pan Zbigniew Bartnik Wiceprezes LZPN, który na ręce Pana Wiesława Radzięciaka złożył serdeczne gratulacje i najlepsze życzenia z okazji pięknego jubileuszu.

Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie odznaczeń, wyróżnień i dyplomów. Uchwałą Zarządu Lubelskiego Związku Piłki Nożnej z dnia 9 lipca 2011 r. przyznano następujące odznaczenia:

Złotą Honorową Odznakę LZPN otrzymali:

- Pan Jarosław Smalej

- Pan Marian Skrajnowski

- Pan Grzegorz Skrzypa

- Pan Piotr Pieczykolan

- Pan Tomasz Domański

- Pan Artur Dąbrowski

- Pani Marta Sulej

Srebrną Honorową Odznakę LZPN otrzymali:

- Pan Adolf Dobosz

- Pan Piotr Lipiak

- Pan Krzysztof Gap

- Pan Artur Mazurek

- Pan Sebastian Mołczan

- Pan Robert Prucnal

- Pan Tomasz Rykała

- Pan Dariusz Suszek

- Pan Sebastian Wnuk

- Pani Malwina Stańkowska

            Zarząd Klubu w oparciu o statystykę postanowił także przyznać dyplomy dla „jedenastki” zawodników,  którzy rozegrali najwięcej meczy w Klubie i tak:

Najwięcej meczy rozegrali:

1.      Pieczykolan Piotr - 260

2.      Skrzypa Grzegorz - 248

3.      Domański Tomasz - 195

4.      Lipiak Piotr - 181

5.      Kucharczyk Jerzy - 167

6.      Mazurek Artur - 165

7.      Onoszko Marek - 162

8.      Dąbrowski Artur - 147

9.      Masiuk Damian - 127

10.  Czerniakiewicz Marek - 119

11.  Zduńczuk Krzysztof - 118

oraz dla 5 zawodników,  którzy strzelili największą ilość bramek:

1.      Lipiak Piotr - 105

2.      Piecuch Paweł - 78

3.      Dąbrowski Artur - 76

4.      Mazurek Artur - 63

5.      Domański Tomasz - 36

Przyznano także nagrodę i dyplom dla najlepszego typera w „Lidze Typerów 2010/2011”, która była prowadzona na oficjalnej stronie Klubowej www.astra-lesniowice.futbolowo.pl Najlepszym typującym z wynikiem 109 punktów okazał się Damian Wierzchoś z Rakołup Dużych.

Następnie zawodnicy „Astry” rozegrali jubileuszowy mecz z drużyną „Chełmianki II” Chełm, a w międzyczasie odbywała się część artystyczna w której wystąpili: Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Leśniowic, Zespół Taneczny „Show-Dance” z Alojzowa oraz Zespół Muzyczny z Leśniowic.

Po meczu, który zakończył się wynikiem 4:3 dla drużyny z Leśniowic, rozpoczął się Piłkarski Turniej Oldbojów, w którym udział wzięły 3 drużyny. W turnieju tym, zwyciężyła drużyna Budowlanego Klubu Sportowego z Lublina, II miejsce zajęła drużyna „Chełmianki” Chełm a III miejsce przypadło „Astrze” Leśniowice.

Po rozgrywkach Prezes Klubu zaprosił wszystkich na poczęstunek i spotkanie integracyjne, na którym rozmów i wspomnień nie było końca.

oprac. Malwina Stańkowska

 

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości napisz do nas

Strona Główna>>>