Strona Główna>>>

 

Warsztaty z twórcami ludowymi

 

 

W dniu 27 stycznia 2011 r. w Szkole Podstawowej w Rakołupach w ramach ferii zimowych odbyły się warsztaty z twórcami ludowymi dla dzieci z terenu gminy zorganizowane przez Samorządowy Ośrodek Kultury w Leśniowicach i Świetlicę Wiejską w Rakołupach.

Podczas warsztatów dzieci nabyły nową wiedzę o tradycjach kultury ludowej, poznali przy tym warsztat twórcy ludowego oraz stosowane przez niego techniki a także same mogły spróbować swoich sił w szydełkowaniu, malowaniu, wyszywaniu czy artystycznym wycinaniu.

Po zakończeniu warsztatów odbyło się spotkanie z twórcami ludowych, w którym wzięli udział: Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice, Pani Jadwiga Lisowska p.o. Dyrektora SOK oraz Pani Malwina Stańkowska pracownik UG.

Wójt Gminy złożył serdeczne podziękowania dla twórców ludowych za reprezentowanie gminy na imprezach gminnych i powiatowych, podczas których ich prace zdobią stoiska promocyjne gminy oraz biorą udział w wielu konkursach. Podkreślił, że organizacja tego typu warsztatów ma na celu upowszechnianie wiedzy o tradycji ludowej, przekazanie wiedzy i umiejętności z zakresu rękodzieła ludowego oraz zapoznanie młodych osób z zanikającą kulturą regionu w celu jej przyszłego kultywowania.

Pierwsze tego typu warsztaty cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony dzieci oraz były ciekawą formą spędzania wolnego czasu podczas ferii. W związku z tym planowana jest kontynuacja i organizowanie częściej tego typu spotkań z twórcami ludowymi.

 


"Tworzenie - czy to będzie obraz, rzeźba, symfonia lub powieść -
wymaga nie tylko talentu, intuicji, siły wyobraźni i oddania, lecz
również zdolności kształtowania materiału."

Joseph Beuys, Heinrich Boll

 

 

 

Oprac. Malwina Stańkowska
 

 

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości napisz do nas

Strona Główna>>>