Strona Główna>>>

 

Warsztaty tkackie


 
   
    

            

W dniach 1-3 lipca 2011 r. w świetlicy wiejskiej w Sarniaku odbyły się warsztaty tkackie pod nazwą: „Wzornictwo regionalne na podstawie gobelinów ze zbiorów Muzeum w Hrubieszowie”, które poprowadziła Pani Magdalena Sielicka z Hrubieszowa.

Warsztaty były swoistą kontynuacją zadania realizowanego przez Samorządowy Ośrodek Kultury w 2010 r. w ramach Programu Integracji Społecznej.

W roku bieżącym 12 uczestniczek, przez 3 dni uzupełniały swoją wiedzę na temat regionalnej sztuki ludowej a także doskonaliły swoje umiejętności w tkaniu na profesjonalnych ramach tkackich.

Podsumowania warsztatów dokonał Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice, który podziękował za udział a przede wszystkim za ponowne zaangażowanie w organizację zajęć. Na zakończenie wręczył uczestniczkom symboliczne dyplomy życząc dalszej przygody z tkactwem i wytrwałości w kontynuowaniu swojej pasji, która jest w naszych stronach rzadkością.

Tegoroczne warsztaty odbyły się dzięki dofinansowaniu Samorządowego Ośrodka Kultury w Leśniowicach a także zaangażowaniu i pracy działaczek Koła Gospodyń Wiejskich w Sarniaku.

 

 

oprac. Malwina Stańkowska


W przypadku jakichkolwiek wątpliwości napisz do nas

Strona Główna>>>