Strona Główna>>>

 

UKS „Astra” Leśniowice po raz trzeci na Drużynowych Mistrzostwach Polski

II Ligi Juniorów w Szachach      

           

W dniach 23 czerwca - 2 lipca 2011 r. w Darłówku odbywał się wypoczynek letni zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy „Astra” w Leśniowicach przy współpracy z Gminna Komisją ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Leśniowicach.

Wypoczynek obejmował między innymi doskonalenie umiejętności gry w szachy, także gry i zabawy ruchowe. Uczestnicy mogli sprawdzić także swoje umiejętności biorąc udział w Drużynowych Mistrzostwach Polski II Ligi Juniorów w Szachach.

Należy wspomnieć, że w rozgrywkach II Ligi Juniorów zawodnicy UKS „Astra” Leśniowice uczestniczyli po raz trzeci w historii naszej gminy.

W tegorocznych mistrzostwach wzięło udział 50 drużyn z całego kraju z takich miast jak: Wrocław, Katowice, Kraków, Warszawa, Częstochowa, czy Kielce. Rozgrywki przeprowadzono systemem szwajcarskim na dystansie 11 rund.

Po 11 meczach nasza drużyna zdobyła 9 pkt. i tym samym zajęła 44 miejsce. Bardzo dobrze zaprezentował się wypożyczony przez nasz Klub na czas rozgrywek II Ligi Dawid Czerw, który był najlepszym na III szachownicy.

Wyjazd w pożyteczny sposób zagospodarował wolny czas i zapewnił wypoczynek i rekreację dzieciom z terenu naszej gminy. Umożliwił także naszym zawodnikom zdobycie cennego doświadczenia i pogłębienie umiejętności szachowych.

 

 

 

oprac. Malwina Stańkowska


W przypadku jakichkolwiek wątpliwości napisz do nas

Strona Główna>>>