Strona Główna>>>

 

Ferie na „Orliku”

 

W dniach 21-28 stycznia 2011 r. Kompleksie Boisk Wielofunkcyjnych Moje Boisko „Orlik 2012” w Leśniowicach odbył się cykl turniejów sportowych zorganizowany przez Wójta Gminy Leśniowice, Klub Sportowy „Astra” w Leśniowicach i Samorządowy Ośrodek Kultury w Leśniowicach w ramach akcji „Ferie na Orlikach” wspieranej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie.

Turnieje skierowane były przede wszystkim na pożyteczne zagospodarowanie wolnego czasu dzieci, młodzieży i dorosłych z terenu gminy w czasie ferii zimowych, a także integrowanie dzieci podczas zabaw sportowych, krzewienie kultury fizycznej oraz propagowanie zdrowego stylu życia.

 

 

I Indywidualny Turniej Szachowy "Orlik 2012"

 

W dniu 21 stycznia 2011 r. w Szkole Podstawowej w Leśniowicach odbył się I Indywidualny Turniej Szachowy „Orlik 2012”. Rozgrywki miały charakter otwartego turnieju indywidualnego a w klasyfikacji końcowej wyłoniono zwycięzców w dwóch grupach wiekowych: Grupa A - szkoły podstawowe oraz Grupa B - starsi. Turniej przeprowadzono systemem szwajcarskim na dystansie 5 rund z tempem 15 minut na zawodnika.

Po zaciętej rywalizacji w poszczególnych grupach wyniki przedstawiały się następująco:

w grupie A:

I miejsce: Karol Skubisz

II miejsce: Bartosz Jabłoński

III miejsce: Paweł Zawiślak

w grupie B:

I miejsce: Łukasz Zawiślak

II miejsce: Żaneta Zawiślak

III miejsce: Dominik Kiełbasa

 

Turniej Piłkarski "dzikich" drużyn "Orlik 2012" i II Indywidualny Turniej Szachowy "Orlik 2012"

 

W dniu 25 stycznia 2011 r. na Kompleksie Boisk Wielofunkcyjnych Moje Boisko „Orlik 2012” odbył się Turniej „Dzikich drużyn” w Piłkę Nożną „Orlik 2012”.

W turnieju wyłoniono zwycięskie drużyny w dwóch grupach wiekowych. W grupie szkół podstawowych I miejsce zajęła drużyna „Parówki” Jedynki a w grupie starszej zwyciężyła drużyna „Śledzio” Przymierza.

Dodatkowo w tym samym dniu w Szkole Podstawowej w Leśniowicach odbył się II Indywidualny Turniej Szachowy „Orlik 2012”. Turniej przeprowadzono systemem szwajcarskim na dystansie 5 rund z tempem 15 minut na zawodnika.

Po zaciętej rywalizacji wyniki przedstawiały się następująco:

I miejsce: Łukasz Zawiślak

II miejsce: Agnieszka Geleta

III miejsce: Żaneta Zawiślak

 

 

 

Wielobój Sprawnościowy "Orlik 2012"

 

W dniu 28 stycznia 2011 r. na Kompleksie Boisk Wielofunkcyjnych Moje Boisko „Orlik 2012” odbył się Wielobój Sprawnościowy „Orlik 2012”.

Turniej składał się z 6 konkurencji sportowych tj.: rzut piłką lekarską, bieg między pachołkami z woreczkiem na głowie, bieg między pachołkami z prowadzeniem piłki, rzut woreczkiem do celu, podbijanie piłki nogą oraz strzał na bramkę między 2 pachołki.

Wielobój przeprowadzono w dwóch grupach wiekowych. W grupie młodszej 8-12 lat zwyciężył Piotr Geleta a w grupie starszej 13-18 lat najlepszym okazał się Piotr Kusy.

 

   

Na zakończenie akcji "Ferie na Orlikach" odbyło się podsumowanie w Bibliotece Publicznej w Leśniowicach, podczas którego Pan Wiesław Radzięciak podziękował wszystkim za udział wręczając pamiątkowe dyplomy.

 

 

 

Oprac. Malwina Stańkowska


W przypadku jakichkolwiek wątpliwości napisz do nas

Strona Główna>>>