Strona Główna>>>

 

Prawdziwi siłacze z Gminy Leśniowice

 

     
     


W dniu 9 maja 2010 r. na placu przy Świetlicy Wiejskiej w Horodysku odbył się Gminny Turniej w Dwuboju Siłowym zorganizowany w ramach Festynu Sportowo-Rekreacyjnego połączonego z realizacją programów profilaktycznych dla rodzin i dzieci wykluczonych społecznie.

Imprezę otworzył Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice jednocześnie Prezes KS „Astra” w Leśniowicach, który powitał przybyłych mieszkańców i gości w tym Wicemistrza Świata Masters w Podnoszeniu Ciężarów z 2008 r. Pana Mariana Skrajnowskiego oraz Pana Stefana Prokopa Wiceprzewodniczącego Rady Gminy Leśniowice.

W swym wystąpieniu Pan Wiesław Radzięciak oznajmił, że powstała sekcja podnoszenia ciężarów w Klubie Sportowym „Astra” Leśniowice, która trenuje codziennie w siłowni Zespołu Szkół Budowlanych pod okiem trenera Pana Mariana Skrajnowskiego. Następnie odbył się pokaz podnoszenia ciężarów, w których wzięli udział zawodnicy już trenujący tę dyscyplinę i uzyskali następujące wyniki:

w kategorii 56 kg: Paweł Bobruś - rwanie 65 kg, podrzut 85 kg

w kategorii 60 kg: Kamil Sadowski: podrzut 80 kg

w kategorii 69 kg: Paweł Matwiejczuk - rwanie 65 kg, podrzut 85 kg

w kategorii 77 kg: Daniel Soczyński - rwanie 67,5 kg, podrzut 90 kg

w kategorii 94 kg: Daniel Stasikowski - rwanie 90 kg, podrzut 120 kg

 Po pokazie rozpoczęły się oficjalne zawody dwuboju, na który złożyły się: wyciskanie sztangi oraz martwy ciąg. W zawodach wystartowało 19 zawodników i 4 zawodniczki z terenu gminy oraz 4 zawodników z Chełma. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali między sobą.

W kategorii mężczyzn zwyciężył zawodnik Kamil Sadowski z wynikiem 247,3 pkt., II miejsce wywalczył Paweł Bobruś z wynikiem 222,5 pkt., a III miejsce zajął Patryk Chojarski zdobywając 208,4 pkt.

W kategorii kobiet zwyciężyła Anna Rutkowska z wynikiem 127,7 pkt., II miejsce zajęła Paulina Bis z wynikiem 105,9 pkt., a III miejsce wywalczyła Paulina Bobruś z wynikiem 105,6 pkt. Obliczeń punktowych dokonano na podstawie tabeli Wilksa.

W klasyfikacji sołectw zwyciężyło sołectwo Kasiłan a II miejsce zajęło sołectwo Horodysko.

Nagrody, puchary i dyplomy wręczali: Pan Wiesław Radzięciak Prezes KS „Astra” w Leśniowicach, Pan Stefan Prokop Wiceprzewodniczący Rady Gminy oraz Pan Marian Skrajnowski sędzia główny zawodów.

Po zakończeniu zawodów odbył się program profilaktyczny dla uczestników zawodów na temat alternatywnych możliwości spędzania wolnego czasu w sposób aktywny i zdrowy.

Następnie odbył się towarzyski mecz siatkówki pomiędzy drużyną pracowników Urzędu Gminy w Leśniowicach a drużyną z sołectwa Horodysko.

Po zaciętej grze zwyciężyła drużyna z Horodyska wygrywając mecz 2:1. Drużyny grały w następujących składach:

– pracownicy: Jacek Stańkowski, Malwina Stańkowska, Mariusz Siarkowski, Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy oraz gościnnie Pan Mariusz Mróz.

– sołectwo Horodysko: Przemysław Barżał, Daniel Barżał, Marcin Bobel, Bartłomiej Zieliński, Tomasz Zieliński.

Gminny Turniej w Dwuboju Siłowym w ramach Festynu Sportowo-Rekreacyjnego połączonego z realizacją programów profilaktycznych dla rodzin i dzieci wykluczonych społecznie cieszył się dużym zainteresowaniem, zgromadził liczną publiczność oraz przyczynił się znacząco do podniesienia poziomu integracji społeczności lokalnej i stał się świetną alternatywą spędzania wolnego czasu przez młodzież z terenu gminy.


 

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości napisz do nas

Strona Główna>>>