Strona Główna>>>

 

Pomagamy leśnym zwierzętom

       


W dniu 12 stycznia 2010 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Sielcu dożywiali w lasach na terenie gminy zwierzynę. Uczniowie to prawdziwi przyjaciele zwierząt.  W ramach programu „Ożywić pola” otoczyli opieką mieszkańców lasu. Zebrane na jesieni kasztany i żołędzie oraz warzywa, zboże i siano zawieźli do paśników w pobliskim lesie w Kumowie i Majdanie Leśniowskim.

Akcję tę kontynuować będą przez całą zimę, aby pomóc zwierzynie przetrwać najtrudniejszą dla niej porę. Przy tej okazji mali opiekunowie zwierząt uczyli się rozpoznawać pozostawione na śniegu tropy.

Pobyt w lesie uatrakcyjnił kulig, na którym dzieci świetnie się bawiły oraz ognisko, przy którym mogły się ogrzać i upiec smaczną kiełbaskę. Pobyt na świeżym powietrzu był dla nich nie tylko lekcją przyrody, ale również wspaniałą zabawą i rozrywką.

Pomocą nad realizacją programu i organizacją dożywiania objęło Koło Łowieckie nr 23 „Szarak” w Chełmie z ramienia, którego opiekunem jest Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice oraz Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Chełmie na czele z Panem Mirosławem Sawickim Łowczym Okręgowym.

 

 

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości napisz do nas

Strona Główna>>>