Strona Główna>>>

 

„Koncertowo w szkołach....”

 

   

    
 


W dniu 18 listopada 2010 r. wszyscy uczniowie klas IV – VI ze szkół podstawowych i gimnazjum z terenu gminy Leśniowice uczestniczyli w koncertach profilaktyczno – wychowawczych. Dla szkół podstawowych koncert nosił nazwę „Love Me Tender” i miał formę atrakcyjnego spotkania z Elvisem Presleyem i jego muzyką. W postać króla rock’n’rolla wcielił się czołowy polski imitator piosenkarza. Ubrany w oryginalny strój estradowy wykonał kilkanaście złotych przebojów i opowiedział o niebezpieczeństwach, jakie czyhają na każdego artystę a szczególnie młodych ludzi, tych którzy dopiero wkraczają w świat show biznesu.

Każde dziecko marzy o tym by zostać sławnym piosenkarzem lub aktorem. Niewielu młodych ludzi zdaje sobie jednak sprawę, że show biznes, popularność i sława to nie tylko przyjemność, ale również czyhające na każdym kroku pułapki, pokusy, ograniczenie życia osobistego prowadzące często do uzależnienia od alkoholu, narkotyków czy leków. Szczególnie narażone są na to osoby wrażliwe. To właśnie doprowadziło do śmierci takich sław jak Elvis Presley czy Michael Jackson.

Natomiast uczniowie Publicznego Gimnazjum w Sielcu obejrzeli koncert pt.„Stop Dopalaczom”. Koncert przeznaczony był dla młodzieży, która nie tylko fascynuje się życiem swoich idoli słuchając ich płyt lub czytając o ich życiu w zaciszu własnych domów, ale zaczyna wychodzić na pierwsze dyskoteki, imprezy taneczne oraz koncerty swoich idoli. Powodów dla których młodzi ludzie sięgają po używki przed wyjściem na koncert czy inną imprezę są tysiące. Czasami jest to chęć zaimponowania kolegom, koleżankom. Innym razem chęć dorównania rówieśnikom bądź starszym kolegom, którzy już pierwszy kontakt z alkoholem czy narkotykami mają za sobą.

Czasami jednak młodzież uważa, że po wypiciu kilku piw lub zapaleniu popularnej „trawki” lub jeszcze prościej, dostępnych powszechnie „dopalaczy” czy odpowiedniej ilości tabletek przeciwbólowych, które dostaną w aptece bez recepty będą się lepiej bawić.

Niewielu zdaje sobie sprawę, że w ten sposób rujnują nie tylko swoje zdrowie, ale również narażają na niebezpieczeństwo współtowarzyszy imprezy, artystów występujących na scenie czy pracowników pracujących przy obsłudze koncertu. W jaki sposób? O tym wszystkim dzieci i młodzież dowiedzieli się podczas koncertów, które wzbudziły wiele emocji, dużo wrażeń jak również uświadomiły jak niebezpieczne są wszelkiego rodzaju używki, a jednocześnie przestrzegły naszą młodzież przed złymi zachowaniami, które w skutkach kończą się tragicznie. 

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości napisz do nas

Strona Główna>>>