Strona Główna>>>

 

Ślubowanie klas pierwszych

 

 

      

 


W dniu 27 października 2010 r. w Szkole Podstawowej w Rakołupach odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas I. W uroczystościach udział wzięli: Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice, Pani Anna Kowal Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rakołupach, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie szkoły.

Podczas uroczystości uczniowie klasy I złożyli kwiaty przed pomnikiem gen. Władysława Sikorskiego a następnie zaprezentowali część artystyczną pod kierunkiem wychowawczyni Pani Małgorzaty Kraczkowskiej. Następnie pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie słowami: „Ja najmłodszy uczeń naszej szkoły ślubuję na sztandar, że będę dobrym Polakiem, będę dbał o dobre imię swojej klasy i szkoły, będę się uczył w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy urosnę, swym zachowaniem i nauką będę sprawiał radość rodzicom i nauczycielom”. Po ślubowaniu dyrektor szkoły dokonała pasowania na ucznia.

W dalszej części uroczystości Wójt Gminy złożył pierwszoklasistom gratulacje i życzenia, wręczył również pamiątkowe dyplomy i prezenty. O pierwszakach nie zapomnieli także ich koledzy ze starszych klas, którzy wręczyli im drobne upominki.

Tegorocznymi pierwszoklasistami Szkoły Podstawowej w Rakołupach zostali:

  • Szewczyk Maja
  • Pawliczuk Justyna
  • Matczuk Sebastian
  • Oliwiak Radosław
  • Stasak Jakub

Uczniom klasy I życzymy, aby w szkole znaleźli nie tylko wiedzę, ale również przyjaciół i zrozumienie nauczycieli. Aby wytrwała praca i chęć zdobywania wiedzy towarzyszyły im podczas dalszej nauki.


 

 

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości napisz do nas

Strona Główna>>>