Strona Główna>>>

 

I Eliminacje Gminne do Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska
 

       
       


W dniu 10 września 2010 r. na Kompleksie Boisk Wielofunkcyjnych Moje Boisko „Orlik 2012” w Leśniowicach odbyły się eliminacje gminne roczników 1999-2000 do piłkarskiego Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska.

Celem organizacji turnieju jest promowanie wśród dzieci sportowej aktywności i zasad fair play, aktywizacja lokalnych społeczności oraz zachęta do wspólnego organizowania różnych działań sportowych na obiektach wybudowanych w ramach programu „Moje Boisko - Orlik 2012”.

W eliminacjach gminnych roczników 1999-2000 wzięło udział 8 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe z terenu gminy: z Leśniowic, z Teresina, z Sielca i z Rakołup. Rozgrywki przeprowadzono systemem „każdy z każdym” z podziałem na chłopców i dziewczynki.

Uroczystego otwarcia rozgrywek dokonał Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice, który powitał wszystkich zawodników i życzył dobrej zabawy.

W wyniku sportowej rywalizacji I miejsce w kategorii chłopców zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Leśniowicach, II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Sielcu, III miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa w Rakołupach a IV miejsce przypadło drużynie z Teresina.

W kategorii dziewcząt I miejsce zajęła drużyna z Rakołup, II miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Teresinie, III miejsce wywalczyła drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową w Leśniowicach a IV miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Sielcu.

Wręczenia pamiątkowych dyplomów dokonał Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice, który pogratulował zawodnikom dobrych wyników i podziękował wszystkim za aktywny udział w rozgrywkach.

Zwycięskie drużyny chłopców i dziewcząt zyskały prawo do reprezentacji szkoły i gminy w eliminacjach wojewódzkich. W związku z rezygnacją z dalszego udziału w rozgrywkach, szkół które zajęły trzy pierwsze miejsca w grupie dziewcząt, reprezentantem na etapie wojewódzkim będzie drużyna ze Szkoły Podstawowej w Sielcu.

Eliminacje i finały wojewódzkie zostaną rozegrane odpowiednio w dniach 21.09 - 01.10 oraz w dniach 05.10 - 17.10. Najlepsze zespoły z poszczególnych województw zmierzą się w wielkim finale ogólnopolskim, który odbędzie się w Warszawie w dniach 20 - 23.10.2010.W przypadku jakichkolwiek wątpliwości napisz do nas

Strona Główna>>>