Strona Główna>>>

 

Powiatowe Dożynki  2010   Dziękujemy za udostępnienie zdjęć portalowi chelmonline.pl  

Dziękujemy za udostępnienie zdjęć portalowi chelmonline.pl   Dziękujemy za udostępnienie zdjęć portalowi chelmonline.pl   Dziękujemy za udostępnienie zdjęć portalowi chelmonline.pl


W dniu 29 sierpnia 2010 r. w Wojsławicach odbyły się  Powiatowe Dożynki 2010, podczas których przedstawiciele gmin zaprezentowali wieńce dożynkowe i wspaniałe wypieki chleba.

W uroczystościach powiatowych udział wzięli również przedstawiciele Gminy Leśniowice wystawiając stoisko promocyjne, gdzie można było obejrzeć prace twórców ludowych, m.in. rzeźby Pana Stanisława Kosiarza, haftowane serwetki, wyroby z bibuły i haft krzyżykowy Pani Marii Tołysz, a także skosztować pysznego miodu z pasieki Państwa Anny i Czesława Zielińskich.

Reprezentanci naszej gminy brali również udział w konkursach zorganizowanych z okazji Dożynek Powiatowych. W konkursie na „Najsmaczniejszy chleb wiejski” Pani Halina Żydek z Pliskowa zajęła II miejsce a w konkursie na „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy” wieniec uwity przez panie z sołectwa Nowy Folwark otrzymał wyróżnienie.

W części artystycznej zaprezentowały się także zespoły śpiewacze i kapele z terenu powiatu chełmskiego. Nie zabrakło również naszego Zespołu Śpiewaczego „Sielanki” z Sielca. Panie zaprezentowały pieśni, z którymi zwyciężyły na tegorocznym Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. Zespół z rąk Starosty Chełmskiego otrzymał dyplomy i podziękowania za godną reprezentację gminy, powiatu i województwa na przeglądzie o tak dużej randze.

Powiatowe Dożynki były dniem, w którym oddano szczególny hołd ziemi, która nas karmi i daje utrzymanie. Msza Święta i uroczystość była wspaniałym wyrazem podziękowań dla rolników ziemi chełmskiej za trud włożony w całoroczną pracę.Dziękujemy za udostępnienie zdjęć portalowi chelmonline.pl
 

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości napisz do nas

Strona Główna>>>