Strona Główna>>>

 

Warsztaty tkackie
 

 

W dniach 6-8 sierpnia 2010 r. w świetlicy wiejskiej w Sarniaku odbyły się Warsztaty Tkackie, które poprowadziła Pani Magdalena Sielicka z Hrubieszowa.

Warsztaty w imieniu Wójta Gminy Leśniowice oficjalnie otworzył Pan Stanisław Drogomirecki Przewodniczący Rady Gminy Leśniowice.

Przez 3 dni uczestniczki warsztatów poznały w skrócie historię i podstawy tkactwa. Każdy mógł też spróbować swoich sił w tkaniu na profesjonalnych ramach tkackich.

Podsumowania warsztatów dokonał Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice, który podziękował za udział a przede wszystkim za zaangażowanie w organizację przedsięwzięcia. Na zakończenie wręczył uczestniczkom symboliczne dyplomy życząc dalszej przygody z tkactwem i wytrwałości w kontynuowaniu swojej pasji, która jest w naszych stronach rzadkością.

Wszystkie prace, które powstały podczas warsztatów, będzie można podziwiać na stoisku promocyjnym podczas Gminnych Dożynek 2010 w dniu 22 sierpnia br.

Warsztaty zorganizowano w ramach usługi pod nazwą: "Ożywienie działalności KGW z terenu gminy połączone z ich promocją" realizowanej przez Samorządowy Ośrodek Kultury w Leśniowicach ze środków Programu Integracji Społecznej.


 

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości napisz do nas

Strona Główna>>>